VIP Müşteri Hizmetleri

Mağazamızda bulunan tüm ürünler bize en yakın lokasyonlara sertifika ve aksesuarları ile birlikte eksiksiz bir şekilde aynı gün tarafınıza teslim edilmektedir. Farklı il ve lokasyonlar için anlaşmalı özel güvenlik şirketimizin belirlediği maksimum 3 gün süre baz alınarak teslimat yapılmaktadır.

Greenwich, dünyanın en lüks ve en prestijli saatlerini saat tutkunlarıyla buluşturan ve VIP hizmet veren bir platformdur. Sitemiz üzerindeki ürünlerin bazılarını online olarak sepete ekleyerek satın alabilirsiniz. Randevu talebi oluşturarak alabileceğiniz ürünler içinse sizleri yüksek kalite standartlarına sahip restoranımızda ağırlamaktan onur duyarız.

Mağazamızdan satın aldığınız ürünün sertifikası henüz onaylanmamış ve ürün kullanılmamışsa değişim yapabilirsiniz.

Saatinizin garanti belgesini veya sertifikasını kaybettiğinizde, markaya ait fabrikaya gönderimini sağlayarak yeniden sertifikalandırma işlemini yaptırabiliriz. Sizin bu sürede yapmanız gereken tek şey markanın belirlediği ücret ve süreyi onaylayarak sertifikalandırma sürecinin başlamasını sağlamaktır.

Saatinizin kullanım kılavuzunu kaybettiğiniz zaman, yetkin satış personellerimiz tarafından ürününüz ile ilgili tüm detayları öğrenebilirsiniz. Ancak yine de elinizde bir kitapçık olsun isterseniz, bu isteğiniz tarafımızdan yetkili firmaya sizin adınıza iletilecektir.

Referans numarası, bir saatin model numarasıdır. Bu numara ile saatinizin modelini ya da model türünü tanımlayabilir, saat hakkında detaylı bilgi edinebilirsiniz. Referans numarası, satın aldığınız saatin belgeleri içerisinde, faturada ya da bazı üreticilerin saat modellerinde kasanın arkasında bulunur.

Dakika tekrarlama özelliği, yapımı oldukça zor olan karmaşık kol saati komplikasyonlarından biridir ve kullanıcısına zamanı sesle bildirir.

Kronograf saatler süre ölçme işlevine sahiptir. Bu sebeple özellikle spor yaparken kullanılabilir. Kronograflarda saat tepesinin yanında iki düğme ve durdurulan zamanı ölçmek için de ek alt kadranlar bulunmaktadır.

1 metre yükseklikten tahta zemine düşen bir saat zarar görmüyorsa, bu saat darbeye karşı dayanıklı olarak kabul edilir ve darbe koruma sistemine sahiptir. Bu koruma sistemi sayesinde, yere düştüğünde ya da saatinizle sert cisimlere çarptığınızda hassas parçaların zarar görmesi engellenir.

Bazı saat üreticileri darbe koruması için kendileri tarafından geliştirilen özel sistemler kullanmaktadır.

Kurmalı yani diğer adıyla sarmalı saatler, anahtar yardımıyla ya da tepe düğmesi ile mekanik bir hareket kullanarak kurulan ve çalışması için de sürekli kurulması gereken saat sistemleridir. Bu saat modelleri mükemmel mekanizma işçiliğine sahip oldukları için son derece değerli ve lüks saatlerdir. Kurmalı saatleri otomatik saatlerden ayıran en temel özellik, çalışması için sürekli olarak takılmasına gerek olmamasıdır. Bu nedenle de uzun süre kullanılmadığında herhangi bir sorun yaşatmazlar. Ancak kurmalı saatleri günlük kurmak gerektiği de unutulmamalıdır.

Otomatik saatler, kullanıcının bilek hareketi ile çalışan ve manuel kurma işlemi gerekmeden kendi kendine kurulabilen mekanik saatlerdir. Çalışmak için pile ihtiyaç duymayan bu saatleri kurmalı saatler gibi sürekli olarak kurmaz gerekmez. Ancak zamanı doğru olarak ölçülebilmesi için her gün mutlaka bir kez kullanılması gerekmektedir.

Eğer saatinizi her gün kullanmayacaksanız, kurulumunu otomatik olarak yapabilmesi için ihtiyacı olan hareket sistemini, bu saatlere özel olarak üretilen kurmalı saat kutusu ile yaptırabilirsiniz.

VIP Teknik Servis Hizmetleri

Saatlerimiz bizim için ne kadar değerliyse, satış sonrası teknik servis hizmeti de bizim için bir o kadar önemlidir. Greenwich olarak sizlere daha iyi hizmet verebilmemizi sağlayan, Türkiye’nin en geniş kapsamlı teknik servis atölyesine sahibiz. Satış sonrası sunduğunuz teknik servis desteğinde bakımı yapılan tüm saatler için bakım ve onarım belgesi yazılarak, bu saatler tarafımızca 1 yıl boyunca garanti kapsamına alınmaktadır.

Mekanik saatler, quartz yani pil gücüyle çalışan saat mekanizmasına kıyasla, çalışmak için tepe düğmesinden çevrilerek gerilen yayların sağladığı mekanik enerjiyi kullanan kurmalı sistemlerdir. Gerilen yaylar saat dişlilerine enerji aktarır ve mekanik komplikasyonlar çalışmaya başlar.

Otomatik saatler mekanik saat grubunda yer alır ve bu saatlerde rotor adı verilen metal bir ağırlık bulunur. Bu parça sayesinde saatiniz bileğinizi her hareket ettirdiğinizde döner ve mekanizmaya enerji veren yayı otomatik olarak kurar. Böylece saatiniz manuel kuruluma ihtiyaç duymadan otomatik olarak çalışmaya başlar.

Satın aldığınız ürünün servise veya onarıma ihtiyacı olduğu zaman size en yakın lokasyondaki mağazamızı ziyaret edebilirsiniz. Saatiniz mağazamız tarafından ilgili markanın yetkili servisine gönderilir ve sizin adınıza gerekli hizmetler talep edilerek, takip edilir.

Yetkili servis, ürünü garanti kapsamında işleme almaktadır. Eğer ürününüzün garantisi yoksa bu kez tarafınıza servis ve onarım ücreti konusunda bilgilendirme yapılarak, işlem için onayınıza başvurulur. Onay vermediğiniz durumlarda ürününüz tarafınıza iade edilmektedir.

Herhangi bir sebepten dolayı teknik servise alınan ürününüz için www.greenwich.com.tr adresimiz üzerinden veya tarafınıza teslim edilen form numarası ile mağazamızı arayarak teknik personelimizden durum bilgisi alabilirsiniz.

Saatinizin kayışını değiştirmek için talebinizi mağazamızdaki satış personelimize iletebilirsiniz. Satış personelimiz mağazamızda bulunan mevcut ürünleri beğeninize sunabilir ya da istediğiniz kayış modeli için hızlıca siparişinizi oluşturabilir.

Saatinizin orjinalliğini bizim temsilcisi olduğumuz markalarda kendi yetkili servisimizde, bayii olduğumuz markalarda ise kendi yetkili servislerinde teyit edebilirsiniz.

Greenwich saatçilik olarak sizlere daha iyi hizmet verebilmemizi sağlayan, dünya standartlarında yetkinliği bulunan, Türkiye’nin en geniş kapsamlı teknik servise atölyesinde sahibiz. Atölyemiz birçok üst ve orta grup markaya hizmet verebilme kabiliyetine ve yetkinliğine sahiptir. Bu çerçevede ürününüzün tüm bakım hizmeti orijinal parçalar ile ve markanın kendi fabrika standartları kapsamında işleme alınmaktadır.

Saatiniz mekanik saat ise bakım süresi ortalama 3 yıl olmaktadır. Bakım zamanı gelen bir saatte sapma payı normalden daha fazla olmaya başlayacağı için sizler de bu durumu fark ederek, saatinizin bakım zamanı geldiğini anlayabilirsiniz.

Saatiniz quartz (pilli) ise pili bitip değişimi yapıldığı esnada bakımı da yapılacaktır.