Ünlü markaların ikonik saatleri, tasarımları ve kullandıkları teknolojileri ile yüzyıllar öncesinden günümüze kadar aynı popülerliği korumaya devam ediyor. Kimi zaman koleksiyonerlerin ilgi odağı olan bu muhteşem saatler, zarif işçiliği ve öncü tasarımlarıyla saatçilik dünyasına yön vermeyi başarıyor. Tam da bu noktada öne çıkan markalardan birisi de: IWC Schaffhausen Pilot saatleri.

Saat mekanizmaları ve diğer saat parçalarını üretmek için İsviçre işçiliğini, ABD’nin modern mühendislik teknolojisiyle birleştiren IWC, yüksek kaliteli pilot / havacılık saatleri üretmesi ve saat yapımında titanyum kullanmasıyla bilinmektedir. Öyle ki markanın üretiminin büyük bir parçasını bu ikonik pilot saatleri koleksiyonu oluşturmaktadır. Bu modellerin içinde en popüler olanı ise şüphesiz konik bir tepe düğmesine sahip olan  Big Pilot’ dır.

Esasen ilk üretimi 1930’lar da yapılan,  Big Pilot 2002 yılında yeniden piyasaya sürülmesiyle, büyük ilgi görmüş ve klasikleşmiştir. Paslanmaz çelik, su geçirmez kasa ve mekanizmayı manyetik alanlardan koruyan iç kafesiyle şimdiye kadar üretilen en iyi askeri saatlerden biri olarak kabul edilmektedir.

Ayrıca Heritage, Top Gun, Spitfire, Le Petit Prince gibi bir çok farklı seri ile koleksiyonerlerin gözdesi konumundadır.